Çene implantları

çene implantlari ile daha dikkat cekini ve cikik çene oluşturmak ve yüzü uzatmak için uygulanir.

Çene implantlar kimlere yapılır?

Çene yapınız yüzünüze cılız bir görünüm veriyorsa bu implanlatları düşünebilirsiniz. En doğrusu estetik, plastik cerraha başvurarak bilgisayar ortamında çekilen fotonuz üzerine çene büyütme işlemi ile nasıl bir görünüm kazanacağınızı, çene protezinin size uygun olup olmadığını tartışabilirsiniz. Genellikle gıdı bölgesine liposakşın da gerekmektedir. Gıdı, boyun bölgesine liposakşın çene boyun açısını netleştirir, daha genç ve orantılı bir görünüm sağlar.

Çene imptlanları çoğu zaman, yanak silikonları ya da rinoplasti yani burun ameliyatları ile birlikte yapılır.

Çene implant operasyonu genellikle 1 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır, bu operasyon dişlere zarar vermez. Dikiş ağız içinde kalır ve yemek yemede bir sorun olmaz.

Yanak silikonları

Çıkık yanak elmacık kemikleri gençlik ve güzellik ile eş anlamlı olmuştur ve genellikle tercih edilir.

Yanak silikonları için bir aday mıyım?

Yanak silikonları için ideal bir aday:

Genel sağlığı yerinde olan

Ve gercekçi beklentisi olan bireylere yapılır.

Bu ameliyat sonrası iz kalmaz. Yemek yeme ve ağız hareketlerinde sorun olmaz.

Yüz implantları yerine hastanın kendi yağı veya dolgu maddesi hyaluronik asit enejksiyonu yapılabilinir, fakat bunlar zamanla erir. Bu tarz dolgu maddeleri daha az hacim isteyen uygulamalarda kullanılır ve dokuya sertlik vermez. Yinede hastalarin ihtiyacina göre vede değerlendirmelere göre hangi uygulama daha iyi olacağına karar verilir.

Yüz implantları dolgu maddelerine göre darbelere karşı daha dayanıklıdır, istenilen büyüklükte yapılabilinir, hacim sorunu yoktur. Yıllarca kalır, erimez. Yüz hatlarını daha çok belirginleştirir. Konulduğu yerden başka yere kayma yapmaz, çünkü implant için açılan cebe yerleştirilir, cep implant boyuna göre hazırlanır. Yıllar içinde meme protezlerinde olduğu gibi yüz implantlarının da kansere neden olma veya baksa bir hastalığa neden olduğu yönünde bir bildirim mevcut değildir.

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tlf: 0212 351 54 78 – 0545 861 91 62

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

www.drhanifeakinoglu.com

www.raananestetik.net

mail: info@drhanifeakinoglu.com