VAJİNA GENÇLEŞTİRME , VAJİNA DARALTMA , VAJİNAPLASTİ

Vajina daraltma nedir?
İlerleyen yaş ile veya doğum yapan özelliklede normal yoldan doğum yapan hanımlarda vajinal kaslar genişler. Bu genişleme nedeniyle vajinada gevşeklik ve buna bağlı rahatsızlıklar görülür. Bu rahatsızlıklar cinsel yaşamda tatminsizlik, stress , öksürme ile görülebilen hafif veya ileri düzyede idrar kaçırma sorunlarıdır. Bu sorunlar nedeniyle başvuran hasatların gevşek, zayıf, vajinal kasları ameliyat ile onarılarak daha gergin ve dar olması hedeflenir.

Vajina daraltma ameliyatı riskli bir ameliyatmıdır ?
Vajina daraltma ameliyatı konusunda deneyimli bir hekimin ile ve bu bölge dokusunun kendini hızlı tamir etme özelliği ile oldukça iyi sonuçlar elde edilebilinir.

Vajina gençleştirme ameliyatı dikişleri hakkında bilgi
Vajina daraltma ameliyat sonrası dikişler alınmaz. Kendiliğinden eriyen dikişler genellikle kullanılır. Dikişler hastanın banyo yapmasına engel değildir.

Vajina daraltma ameliyatı ağrılımıdır?
Vajina daraltma ameliyatı genel olarak ağrılı bir ameliyat değildir. Hasta oturken bir hassasiyet duyar. Lavoya çıktığında da rahatsızlık duyacak bir ağrı veya sorun yaşamaz. Ağrı kesiciler aldığı takdirde bi kaç gün içinde gündelik hayatına dönebilir.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası tekrar genişleme olur mu?
Vajina daraltma ameliyatında derinden yüzeye kadar kat kat dikişler konulmaktadır. Bu alttaki dikişler daha gergin olmasını vede gevşeem olasılığını azaltır. Tabiki iri bebek ve normal doğum ile gevşeme olasiliği olabilir. Vajina daraltma ameliyatı sonrası günlük yaşamda dokuların kendini bırakması veya gevşeme olasılığı beklenmez.
Vajina daraltma ameliyatı sonrası günlük hayata, cinsel hayata dönüşVajina daraltma ameliyatı sonrası hasta genellikle birkaç gün içinde rahat yürüyüş yapabilir. Banyo yapabilir. Cinsel hayata 3-6 hafta içinde dönebilir.
Daha önce vajina daraltma ameliyatı yaptıran biri tekrar bu ameliyatı yaptırabilir mi?
Daha once vajina daraltma ameliyatı yaptıran biri eğer sonuç beklenildiği gibi olmamışsa tekrar yaptırabilir. Fakat daraltma işleminde hedef belli bir ölçüye kadar olup jinekolojik muayeneye engel olmayacak kadar daraltma işlemi yapılmalıdır.