Deri üst tabakamız ortalama 21 günde bir kendini yenilemektedir. Yetersiz beslenme, sivilciler, hormon düzensizlikleri, kötü dış etkenler ve güneş etkisi ile canlılığını koruyamayan hücrelerimiz bu yenileme işleminde yetersiz kalır. Deri tabakamız kuru, lekeli, kırışık ve mat görünür. Deri üst tabakasının bitkisel maskeler veya içerisinde kimyasal bileşke oranı oldukça düşük ürünler ile deri üst tabasındaki ölü hücreler temizlenir. Bu uygulama sonrasında deri cevabı ve ürün içeriğine göre hafif renk koyuluğu veya deride soyulma görülebilinir. İhtiyaca göre belli aralıklar ile birkaç seans yapılır. En iyi uygulama dönemi güneşin daha az görüldüğü sonbahar ve kış aylarıdır. Besleyici serumlar cilde yedirilerek daha canlı, pürüzsüz ve de sağlıklı hücre tabakasının gelmesine hazırlık yapılır.

Peeling uygulama öncesinde cilt temizliği yapılması veya hazırlığı gerekebilir. Aktif sivilce veya yara, yada alerjik durumlarda bu uygulama yapılması ertelenmesi daha uygun olacaktır.

Peeling uygulması sonrası cildi korumak mutlaka gereklidir. 18 yaş sonrası kadın erkek ihtiyacı olan herkese uygulanabilinir.

Bu tedavi yöntemine iyileşmeyi hızlandırıcı diğer ek tedavi veya cildi rahatlatıcı yöntemlerde kişinin ihtiyacına göre paket uygulamaya dahil edilmektedir.

Tedavilerden elde edilen sonuçların devamlılığı için cilt bakımları ve nemlendiriciler kullanılması önerilmektedir.

 


 

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

TLF: 0212 351 54 78 – 0545 861 91 62

www.drhanifekinoglu.com

www.raananestetik.net

info@drhanifeakinoglu.com