Orta yüz germe ameliyatı ile;

Göz alt cildinin toparlanması,
Yanakların belirginleşmesi,
Dudak yanları ve burun kenarındaki fazla ve katlantılı cilt dokusunun gerginleşmesi ve de katlantıların açılması sağlanır.
Çene hattındaki gevsek dokular toparlanır, bu hat gerginleşir.
Bu operasyon adından da anlaşılacağı gibi yüzün sadece orta bölümünde sorun olan hastalarda tercih edilir. Ameliyat sonrası birkaç gün içinde hasta duş alabilir ve de güneş gözlüğü kullanarak dışarı çıkabilir. Bu ameliyata burun estetiği ameliyatı da eklenebilir. İzi hemen hemen belli olmayan ve çok kısa sürede günlük yasama dönebilen hastalar için bu operasyon oldukça etkili şekilde daha genç görünmelerine yardımcı olur. Hastaların ameliyat sonrası uzun sure bandaj takmasına gerek yoktur. Diğer ameliyatlarda olduğu gibi masaj yapması önerilir.

Bu ameliyat sonrası dudak kenarlarında asimetri veya büyüme olur mu?

Bunu önlemek için operasyon sırasında teknik ölçümler yapılır ve simetri sağlanacak şekilde cilt gerilir.

Bu ameliyat sonrasında yüz felci olur mu?

Yine yüz sinirlerimiz olduğu cilt tabakası göz önüne alınarak dikkatle yapılan cerrahi ile bu ihtimal yoktur. Fakat operasyon sonrası uyuşukluk bir sure gözlenebilir.

Morluk gözlenir mi?

Operasyona başlangıçta yapılan enjeksiyonlar ve operasyon sonrası özel kremler ile morluk ihtimali önceki yıllara göre oldukça azalmıştır.

Makyaj ne zaman yapılabilinir?

Hastalar ertesi gün veya birkaç gün sonrasında duş alır ve de makyaj yapabilir.

Ortalama 1 hafta içinde iş hayatına dönebilir.

Kısa surede problemlerin tekrarlama olasılığı yoktur. Bu operasyon sonrası hastanın normal yaslanma surecine göre tekrar sarkıklık veya kırışıklıkların oluşması uygun cilt bakımları ile uzun sure beklenmez.

Yüz germe, boyun germe veya orta yüz germe ameliyatlarının hastalara bilinen bir yan etkisi yoktur.