Mikrodermabrazyon islemi yüksek basınçla alüminyum oksit mikro-kristallerinin cilde püskürtülerek cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılmasıdir. Bu alüminyum mikro-kristalleri cildin üst tabakasına yumuşak bir soyma işlemi yapar. Kullanımda alerji ile ilgili bir soruna rastlanmamıştır.

Mikrodermabrazyon, cildin yenilenmesi için iyilesme hucrelerini uyararak, hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artışa neden olur.

Bu uygulama ile Ciltteki düzensiz pürtüklü görünüm azalır ve cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılır.

Mikrodermabrazyon uygulama alanları nelerdir?

Mikrodermabrazyon’un yan etkisi nelerdir?

Uygulama sırasında anestezi gerektirmeden yapılabilen ağrısız veya oldukça az ağrılı bir uygulamadır. Vücuda bir yan etki ve riskleri olmayan bir tedavi yöntemidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük yaşama rahatlıkla dönebilir. Bazı durumlarad 1 gün istirahat gerekebir. Ancak işlem sonrası koruma faktörü yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır.

Mikrodermabrazyon uygulaması nasıl uygulanır?

Bu islem 10-30 dakika süren seanslar şeklinde yapılmaktadır ve ortalama 2-3 hafta aralıklarla tekrarlanır. Etkili bir sonuç elde etmek için mevcut probleme göre değişen 4-10 seanslık bir tedavi programı gerekebilir. Uygulamaların tamamlanmasından sonra 2-3 ayda bir yapılan tek seanslık bakım tedavileri önerilir. Açık renkli deriler koyu renklilere göre daha yavaş iyileşirler.

Bu tedavi yöntemine iyileşmeyi hızlandırıcı diğer ek tedavi veya cildi rahatlatıcı yöntemlerde kişinin ihtiyacına göre paket uygulamaya dahil edilmektedir.

Tedavilerden elde edilen sonuçların devamlılığı için cilt bakımları ve nemlendiriciler kullanılması önerilmektedir.


 

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

TLF: 0212 351 54 78 – 0545 861 91 62

www.drhanifekinoglu.com

www.raananestetik.net

info@drhanifeakinoglu.com