Cildin değerli üst tabakası epidermise çok ince ve nazik ve çoklu iğneler ile zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi  tedavi etmek üzere kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulama çeşitli makineler ile ile yapılmaktadır fakat amaç aynıdır. Yani cilde vitamini yedirme işlemdir. Cildin kendini  yenilerken is ve sosyal hayatınızdan uzak durmanıza gerek kalmıyor.

Kullanıldığı alanlar

Cilt sıkılaştırma, kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlaklarında kullanılmasının faydaları vardır

Nasıl bir Uygulamadır ?

Cilt temizlendikten sonra uygulama yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit veya vitaminli cilt gençleştirilme ürünleri sürülür. İnjeksiyon yöntemi veya motorlu cihazın cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılarak cildin iyileşme hücreleri uyarılır. Yaklaşık 30-40 dakika süren bu işlemde cildin sıkılığı için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” üretimi sağlanır, kan dolaşımı artar.  İşlemden sonra yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanılabilinir. Uygulamadan sonra mutlaka nemlendirici ve güneş kremi uygulanmalıdır.

3-4 hafta ara ile minimum 4 seans öneriliyor. Hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanan uygulamalar yapılabilir.

Bu uygulama sayesinde:

Kimlere uygulanır?

 


 

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

Tlf: 0545 861 91 62 – 0212 351 54 78

www.drhanifekinoglu.com

www.raananestetik.net

info@drhanifeakinoglu.com