Meme Cerrahisi ile aşağıdaki işlemler yapılmaktadır ;

İçeri çökük meme ucu düzeltme
Meme başı küçültme
Meme kanseri sonrası Areola kaybının düzeltilmesi
Meme başı asimetrisinin düzeltilmesi
Meme en uç bölümünün( nipple) gereğinden büyük olması
İçeri çökük- ters meme ucu düzeltme

Ters içeri çökük meme ucu düzeltme işlemi sadece bir veya her iki meme ucunda gerekebilir. Kadınlarla ters meme ucu estetik olarak hoş görünmeyebilir, emzirme veya erojen hissinde zorluk görülebilir.

Ters içeri çocuk meme ucu düzeltme ile meme ucu görünümü daha hoş ve çekici hale gelir.

Meme ucu kahverengi alanın küçültülmesi, eşitlenmesi veya simetrinin sağlanması işlemi ile duyu kaybı beklenmez ve emzirme de sorun beklenmez. Cerrahi iz kahverenkli alan içinde kalacağından çok dikkati çekmez.

Meme uç kısmı cerrahisinde ise süt kanalları ve sinir bağlantıları mümkün olduğunca korunmasına özen gösterilir. Yine burada cerrahi iz oldukça belirsiz olur.

Çocukluk derecesine bağlı olarak, cerrahi işlem bir saat veya 20 dakika sürebilir. Eriyen iç dikişler kullanılır. Ameliyat lokal anestezi altında gerçekleşir. Ameliyattan sonra birkaç gün su değdirilmez, sonrasında, ağrı beklenmez, gündelik hayata çok çabuk dönülebilinir.

Bazı bayanlarda meme ucu oldukça büyüktür, bu tişörtlerden belli olur, süngersiz sutyenlerden de belli olur. Büyüklüğü nedeniyle de sürekli sürtünmeye bağlı tahriş de olur, hastaya rahatsızlık verebilir. Meme ucu oldukça kolay, rahat ve kısa bir müdahale ile küçültülür. Hasta gündelik hayata çok hızlı döner, tekrar meme ucunun büyümesi beklenmez.

Meme ucu küçültme işlemi tek başına yapılabildiği gibi meme dikleştirme , meme protez veya meme küçültme ameliyatları sırasında da yapılabilinir. Ayni anda bu cerrahi işlemin yapılmasında sakınca yoktur.

Meme ucu cerrahisi için bir yaş sınırı yoktur. Lokal, bölgesel anestezi ile de yapılabilinir.

Meme ucu değerlendirilmesi için Etilerdeki kliniğimize başvurarak bilgi edinebilirsiniz.

Meme kanseri sonra meme başı ve ucu yapılması;

Mastektomi sonrası meme başının kahverenkli halkasının ve meme ucunun yapılması mümkündür. Her ikisinin yapılması tek seansta olabileceği gibi bazen 2 seans da gerekebilir.

Bu konuda detaylı bilgi almak üzere Etilerde kliniğimize başvurabilirsiniz. Bayan cerrahi ekip ve estetik cerrahi uzmanından detaylı bilgi alabilirisiniz