“Boru seklinde (“Tüberoz meme” olarak da bilinir) göğüsler” olarak bilinen durum memenin doğumsal bir rahatsızlığıdır. Tübüler meme hafif veya aşırı olabilir, tek veya her iki meme de etkilenebilir.

Boru sekilinde göğüs yapısı olan kadınlar görüntü nedeniyle bundan oldukça rahatsız olmaktadır.

Genel olarak bu göğüs sekli olan kadınlar da meme altındaki katlantı daha yukarıda olur, meme başı çevresi daha büyük olur, meme başı normalde olması gerekenden daha dolu, çıkıntılı ve hacimli olur. Meme ucu da oldukça sarkık durur. Her iki meme arasındaki boşluk belirgin olur.

Ameliyata karar vermeden önce meme gelişiminin tamamlanmış olması gerekir.

Tübüler meme estetik olarak düzeltme ameliyatı hakkında bilgi?

Tübüler meme düzeltme ameliyatında en iyi sonuca ulaşmak için ek tek bir cerrahi isleme ek olarak daha sonradan yine ek ameliyat gerekebilir. Hedefimiz her zaman çoğu vakada da olduğu gibi bu şekilde olan vakalarda da en doğal ve memnun edici sonuca ulaşmaktır.

Bu vakalarda meme dokusu eksik olduğu durumlarda meme protezi kullanılması gerekebilir.

Yine meme başı büyük olduğu durumlarda meme başının küçültülüp diğer meme başına eşitlemek de gerekmektedir.

Meme ucu olduğundan sarkık durumlarda da meme başını yukarı taşımak yani dikleştirmek de gerekmektedir.

Meme altındaki katlanti olduğundan yukarıda olduğu durumlarda bu katlanti olması gereken daha normal duruşlu bir seviye ye indirilmesi de ayni operasyonda gerekebilir.

Tubuler meme ameliyatında sonuç olarak meme dokusunun büyüklüğüne göre her iki göğüse veya tek göğse meme protezi konulması gerekebilir. Meme protezi konulurken ayni ameliyatta dikleştirme gerekebilir ve meme başının düzeltilmesi de yapılmalıdır. Bu işlemler tek tek yapılabileceği gibi ayni anda da yapılabilinir. Tüm bunlar yapılırken her iki göğsün simetrisine dikkat edilmelidir. Karışık ve birkaç müdahalenin gerektiği bu ameliyatlarda doktorun deneyimli olması gerekir. Daha sonraki aylarda tekrar bir ameliyat gerekebilir.

Tubuler meme durumundaki bayanlarda koltuk altına doğru aksesuar meme dokusu olabilir. Bu durumda liposuction veya eksizyonda ameliyata dahil edilmelidir.

Bu konuda detaylı bilgi almak üzere Etilerde kliniğimize başvurabilirsiniz. Bayan cerrahi ekip ve estetik cerrahi uzmanından detaylı bilgi alabilirisiniz.