Lenf Drenaj Nedir?

Vücuda basınçlı bir şekilde masaj yapabilen cihazlar yardımı ile vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlanır, Böylece vücutta biriken sıvının atılmasına yardımcı olur. Bu yöntem ile çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasına, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma da oldukça yardımcı bir yöntemdir.

Bu yöntem de ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj uygulanmaktadır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır?

İleri derecede damar dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derce dolaşım bozukluğuna yol açan hastalığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

Lenf Drenaj Cihazı nerede kullanılır?

* Gevşek kas dokusu ve vücut sarkıklığın toparlanmasında
* Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda
* Zayıflama aletlerinin etkinliğinin attırılmasında, yani parçalanmış yağ dokular bu alet ile dolaşıma karışarak atılmasında oldukça yardımcı olur
* Selülit probleminde lenf akimini arttırarak bu problemin azalmasında
* Lenf akımının hızlandırılmasında kullanılır.

Lenf Drenaj ile kaç kilo verilebilir?

Lenf drenaj tek başına kilo vermeyi sağlamaz.  Ancak diğer zayıflama yöntemleri ile birlikte kullanıldığında çok faydalıdır.

Lenf sistemi vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Bütün gün  ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda dolaşım bozuklukları oluşabilir. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkilenir ve başta sellülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide, lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.

Lenf drenaj işleminin her seansı yaklaşık 25 -35 dakika sürer.

Uygulama ağrısızdır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz vücutta özellikle bacaklarda oluşan ödem, ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur.

10-15 seanslık kür sonrasında özellikle sellülitli bölgelerin dolaşımı artar ve toplanan sıvıların giderek çözülür ve vücuttan atılır. Böylece yağ hücrelerinin şişkinliği azalır ve kişi fark edilir bir biçimde forma girer.


 

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

Tlf: 0545 861 91 62- 0212 351 54 78

www.drhanifekinoglu.com

www.raananestetik.net

info@drhanifeakinoglu.com