Tek bir operasyon ile bir insani oldukça genç gosteren bir operasyondur. Bu operasyon ile fazla sarkmış deri dokusu vede yağ toplulukları alınır. Bu operasyon oldukça hızlı bir şekilde sonucu gösteren , dikişleri çok çabuk alınan vede hemen arkasından makyaj yapılabilinen bir cerrahi işlemdir.

Bu operasyon ile alt ve üst göz kapağı derisi fazlalıkları alınır, aynı anda her ikisi yapılabildiği gibi alın germe, yüz germe ile aynı anda da yapılır.

İz nerede kalır?

Üst göz kapağına yapılan işlemler göz kapağının çukuruna gizlenir.

Alt göz kapağında ise fazla deri olduğu takdirde kirpik hemen altından kesi yapılır, bu iz zamanla iyice silikleşir.

Fakat alt göz kapağı derisinde fazlalık yoksa sadece göz torbası var ise bu durumda göz kapağının iç kısmından yapılan kesi ile bu göz torbaları düzeltilir vede iz dışarıdan hiç görülmez.

İyileşme ne kadar sürer?

Ortalama 3 gün sonra dikişler alınır ve hemen makyaj yapılabilinir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişebileceği gibi ortalama 2-4  hafta sürmektedir.

Lens kullanımına ortalama 1 hafta sonra başlanabilinir.

Ameliyattan sonra kullanılan morluk azaltıcı kremler ile morluklar önceki yıllarda olduğu gibi uzun sürmez.

Bu ameliyattan sonra göz kapaği açık kalır mı?

Hastaların en çok korktuğu ve sordugu soru budur. Önceki yıllarda geçirilen operasyonlardan sonra üst göz kapağını kapamada zorluk gözlenirdi. Alt göz kapağında ise düşüklük ve uyurken gözün açık kalması en cok karşılaşılan bir sorundu. Artık son yıllarda değerlendirme, tecrübe vede  gelişen teknik ile göz kapağının açık kalma sorunu hemen hemen hiç gözlenmez. Fakat cilt gerginliği az, gevsek bir kas yapısı olan vede kuru bir cilt yapısı vede cilt bakımı az olanlarda özellikle alt göz kapağında düşüklük zamanla gözlendiği yayınlarda belirtilmektedir.

Göz kapağı estetiği için yaş sınırı var mıdır?

Bu operasyonda üst yaş sınırı yoktur. Oldukça genç insanlarda da genetik nedenlerle göz kapağında deri fazlalığı, göz altı halkası vede yağ fazlalığı gözlenmektedir. Bu hastalarda da operasyon yapılabilinir.

Bu operasyon sonrası;

Göz kapağı estetiği ile alt göz kapağındaki halka da iyice silikleşir.

Alt göz kapağındaki koyu renk ton da oldukça azalır.

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tlf: 0212 351 54 78 – 0545 861 91 62

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

www.drhanifeakinoglu.com

www.raananestetik.net

mail: info@drhanifeakinoglu.com