Derin kırışıklıkların doldurulmasında botoks’a destek olarak, çeşitli sebeplerle oluşmuş yuzdeki cokuk alanlara ve de daha dolgun ve de şekilli bir görünüm için uygulanan yöntemlerden biri de halk arasında cilt dolgusu olarak da bilinen dolgu maddeleridir. Bu yöntemde vücudun doğal maddelerinin yok yakin benzerleri cilt altına enjekte edilir. Dolgu maddesi olarak en çok kullanılan ürün hyalüronik asittir ve bir polisakkarit yani doğal şekerdir ve insan vücudunda, tüm canlılarda doğal olarak bulunur. Hyalüronik asit kendi hacminden bin kat fazla su tutar ve enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir, vücutta gezmez, bu yüzden çok ideal ve en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Zaten  Vücutta doğal olarak bulunan bu madde alerji yapmaz, belirgin bir yan etkisi ve riski yoktur. Bu uygulamanın başarılı olması için teknik ve tıbbi bilgi gereksinimi yanında yüz anatomisinin detaylı bilgisi ve estetik vizyon gerekir.

Dolgu maddesi ile yağ enjeksiyonu arasındaki karşılaştırma

Dolgu madde enjeksiyonları ameliyathanede yağ enjeksiyonu ile doldurma gibi girişimlere göre oldukça daha kolay. Kremlerle yapılan hafif bir anestezi sonrası yaklaşık 15-30 dakika gibi kısa sürede uygulanır. Kişinin sosyal hayatını ve işe gitmesini etkilemez, öğle arası tatillerde bile yapılabilir. İşlem yapıldığı anda hemen sonuç gözlenir ve sonucu görmek için beklemek gerekmez. Uygulamadan sonra her hangi bir özel bakıma ihtiyaç yoktur. Morluk ve şişiklik hemen hemen hiç görülmez. Daha bir fiyata yapılır. Her iki yöntemde geçicidir, yağ dokusu bir miktar kalmaktadır.

Uygulama bölgeleri nelerdir?

Burun kanatlarından dudak yan taraflarına uzanan çizgiler (nazolabial çizgiler)

Dudak kenarlarından çeneye doğru aşağıya inen çizgiler

Dudak üstündeki mimik çizgileri (perioral çizgiler)

sivilce ve yara izleri

Dudak dolgunlaştırma ve kontörü

Elmacık kemiği ve yanak dolgunlaştırılması

Göz çevresi kırışıklıkları

Alın kırışıklıkları

Çene kemiğinde düz hat yapmak üzere uygulana bilinir

Yüz asimetrilerinde

Uygulama süresi ve devamlılığı nasıldır?

Tek seans ortalama 15-30 dakika sürer. Çok ince bir iğneyle derinin orta tabakasına enjekte edilir. Genellikle art arda 2 seans olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir. Kullanılan dolgunun niteliği ve kişinin cilt yapısına göre etki ortalama 6-12 ay devam eder, sigara içenlerde bu etki suresinin daha az olduğunu belirten yayinlar vardir.

Dudak dolgunlaştırma nasıl görünür?

İnce dudakların dolgunlaştırılması , dudak sinirinin belirginleşmesinde veya dudaklardaki asimetrinin düzeltilmesinde uygulanır. Dudakta doğal durur, top top görüntü yapmaz, his kaybına sebep olmaz, yemek yerken veya bir şey içerken zarar görmez, dudak bir tarafa eğilmez.


Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

Tlf: 0545 861 91 62- 0212 351 54 78

www.drhanifekinoglu.com

www.raananestetik.net

info@drhanifeakinoglu.com