Birçok kiside ilerleyen yaş ile birlikte boyun bölgesinde çizgilenmeler vede gevşeklik görülebilir. Bazı insanlarad bu genetik olabilceğei gibi aşırı kilo alıp verme ilede boyunda gevşeklik gözlenebilir. Çene altında 2.bir çene daha görüntüsü veren ciltte yığılma görülür. Yada hindi boynu denen cilt gevşeklik ve çift yol görünümü olur.

Boyun germe ameliyatlarında amaç boyundaki sarkık ve çizgili görüntünün giderilmesi, çene altındaki yığıllmanın azalması ve çene boyun ararındaki açının ortaya çıkması, çene ovalinin belirginleşmesidir.

Boyun germe ameliyatı tek başına yapıldığı gibi yüz germe ameliyatı ile brlikte yapılmaktadır.

Bu ameliyat izi genelde kulak arkasinda kalır. Bazı hastalarad cilt çok gevşek olduğunda kulak önünde de bircerrahi kesi olur, fakat bu iz zamanla iyice silikleşir. Çene altındaki kıvrım içinde çok kısa bir cerrahi iz gizlenmektedir.

Boyun germe ameliyatında neler yapılır?

Boyundaki fazla yağ dokusuna liposakşın yapılır. Sadece liposakşın yapılan hastalarda iz hemen hemen hiç görülmez. Liposakşın sonrası bandaj takılmasi faydalı olur, bunun dışında hastanın günlük hayata ve işine dönmesine, işlem sonrası ertesi gün dahi programına devam etmesinde bir engel yoktur.

Fazla cilt dokusunun alınması ve gergin bir görünüm verilmesi boyun germede yapılan diğer bir işlemdir. Buna  “ servikoplasti “ denir. Bu işlem için fazla cilt kulak arkası ve bazı durumlarda kulak önünden yapılan cerrahi ince kesi ile alınır. Genellikle dren konulur, bu dren 1 ila 3 gun sonra alınır.

Boyun kaslarının gevşekliği konulan dikişler ile gergin hale getirilir ve boyundaki hindi boynu görünümü düzeltilir, bu isleme yani boyun kası duzeltilmesi işlemine ‘ platismaplasti’ denir.

Boyun germe ameliyatı hem bayan hem erkeklerde ayni teknik ile yapılır. Sonucu hemen ertesi günü biraz şişliğe rağmen görebilirsiniz. Çene hattının ortaya çıkması, boyun altındaki fazlalıkların ve kırışıklıkların giderilmiş olması oldukça moral vericidir. Yüz ve boyun germe ameliyatları hastaya en az 5 ila 10 yıl genç görünüm kazandırdığı genel olarak belirtilen bir görüştür.

Ameliyattan sonra hastalarımıza 1 hafta kadar çok gergin olmayan boyunluk takmasını öneriyoruz.

Boyun germe ameliyatından sonra tekrar boyun sarkar mı?

Hastalarin yaşı ilerlese dahi düzenli bakım , nemlendiriciler , günes kremi ve kişisel bakım ve beslenme ile tekrar sarkmasına tedbir alınmış olur.

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tlf: 0212 351 54 78 – 0545 861 91 62

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

www.drhanifeakinoglu.com

www.raananestetik.net

mail: info@drhanifeakinoglu.com