Öyle erkekler saçlarını kadınlar, çoğunlukla (daha sonra ayrıntılı bilgi verilecektir) erkek tipi kellik nedeniyle daha kaybetmek olasılığı daha fazladır.

 

Kadınlarda saç dökülmesi ve incelmesi moral bozucu daha çok yaygındır. Nedeni basit ve geçici sebpler olabileceği gibi birçok tedavi edilebilir durum nedeniylede karşımıza çıkar.

 

Bayanlarda saç dökülmesinin nedenleri;

 

A vitamini içeren takviyeleri veya ilaçar saç dökülmesine neden olur.

Yaklaşık  2-3 ay eksik protein alımı saçlarda dökülme ve zayıflamaya neden olabilir.

Protein  balık, et ve yumurta dahil olmak üzere birçok besin kaynağında bulunur.

Gebelik hormon değişiklikleri saç dökülmesine neden olabilir , doğum kontrol haplarıda saç dökülmesine neden olabilir.

KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

Kadınlarda saç dölümesine karşı en faydalı yaklaşım saçların dökülen alanlarına vitamin injeksiyonu yapmaktır. Bu işlem ile direk saç köklerine saç hücrelerini uyaran ve besleyen vitaminler verilir. Bu vitaminler saç hücrelerini besler, uyuyan hücreleri büyümeye uyarır, zayıf büyüyen saçlarında kuvvetlenmesini sağlar. Daha ilk uygulamalardan sonra dahi saçların dökülme oranının azaldığı gözlenir. Saç ekim yapılan hastalarda dahi saç vitamin enjeksiyonu, mezoterapisi oldukça faydalı bir yöntem olup hem ekilmiş saç köklerini beslemesi, hemde zayıflamış saçların sağlıkla devamlılığı için önerilmektedir.

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?

6-12 seans yapılabilinir. 3 hafta ara ile yapılması önerilir.

Saç vitamin enjeksiyonu, mezoterapisi ağrılımıdır?

Saç mezoterapisinden önce hastanın uyglulama yapılacak alanına lokal anestezik krem sürülüp beklendiğinde işlemin ağrılı olmaması sağlanmaya çalışılır.

Daha detaylı bilgi almak için Etiler Levent’te bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tl: 0212 351 54 78 – 0545 861 91 62

Nispetiye cad. Levent  1Apt : No:34 Daire: 1Levent – Beşiktaş – İstanbul  Turkey

www.drhanifekinoglu.com

www.raananestetik.net

info@drhanifeakinoglu.com