Herhangi bir yöntemle (bariatrik cerrahi, mide daraltma, diyet ve egzersiz sonrası) aşırı kilo verme sonrası vücutta aşırı sarkmalar ve şekil bozuklukları olşabilir. Bu gıdı bölgesi, kollar, sırt, bel, bacaklar, göğüsler de görülebilir. Kilo verme konusunda hedeflenen noktaya gelindiyse vede kilo artık düzenli olarak sabit ise cerrahi olarak düzeltme için uzman estetik, plastik cerrahlara başvurabilirsiniz.

Bu operasyonlara örnek olarak;

Meme toparlama,
Kol, bacak ve sırt germe
Karın germe,
Popo kaldırma,
İç ve dış uyluk germe
Yüz germe,
Boyun germe.

Kilo kaybı sonrası ameliyat için uygun bir aday kimdir?

Büyük kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme ameliyatları için iyi bir aday, sağlıklı ve büyük kilo kaybını takiben istikrarlı bir kiloda devam eden bireylerdir.Hasatalar kilo kaybını takiben 1 yıl kadar beklemeleri önerilir.Sigara içenler ve ameliyat döneminde sigarayı bırakmakmayan hastalar, birden fazla sağlık sorunları ve psikolojik olarak dengesiz hastalar ameliyat için iyi bir aday kabul edilmez.Bu ameliyatların birkaçı aynı anda yapılabilir ve gerekli diğer ameliyatlar için kac ay geçmesi gerektiği hastnın durumuna gore karar verilir.

Bu ameliyatlar ile hasta daha fazla kilo vermez ama vücudu aha sıkı görünecerği için iyice zayıf görünür.

Bu kadar geniş alanların ameliyat olması ile tabiki iz olacaktır. Fakat yeterli zaman geçtikten sonar izler için tekrar yapılabilinecekler değerlendirilir.Yapılacak ameliyatlar kadın veya erkek hasta fark etmez, ihityacı olan tüm alanlara germe ve toparlama işlemi yapılır.

İç bacak germe

Bu ameliyat ile iç bacak yağ doku vede deri fazlalığı alınarak daha gergin bir bacak görünümü sağlanır. Bu ameliyatın izi dize kadar dikey veya iç çamaşırı kenarı boyunca gizli de yapılailinir. Zamanla bu iç çamaşırına paralel iz aşağı kayabilir.hastanın bacağında hangi metod ile daha gergin ve gzüel bir görünüm sağlanacağı muayene sonrası hasta ile karşılıklı konuşularak karar verilir.

Amelyat sonrası hastanede 1 gece kalınması önerilir. Korse giyilmesi ve masaj yapılmasıda gerekir.

Ameliyat sonrası 6 ay ila 1 yıla kadar nihai sonuçlar için beklemek gerekir.

Değerlendirme için fulyada ki kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kol Germe (Brakiplasti)

Büyük kilo kaybı, yaşlanma ve genetik yatkınlık ile de üst kolda sarkma görülebilinir. Brakioplasti veya “Yarasa kanadı cerrahisi” olarak da adlandırılan kol germe ameliyatları ile fazla deri ve yağ kol üst ve iç kısmından alınarak daha ince ve gergin olması sağlanır. Tabiî ki üst kol alt koldan daha ince olmamalıdır, estetik olmalıdır, iz iç kısımda kalmalıdır.

Alınacak fazla derinin miktarına bağlı olarak ta iz dirsek üstünde veya altına kadarda uzayabilir .

Sadece kol germe ameliyatı yapılşmıs ise hasta aynı gün taburcu olabilir.

Ameliyat sonrası kol korsesi giymesi önerilir.

Tam ve detaylı değerlendirme için fulya daki kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz, sorunlarınızı yöneltebilirsiniz.